Pakkens A.Ş.

1976 yılında Bursa’da kurulan PAKKENS A.Ş, ilk yıllarında otomotiv yan sanayi olarak çalışmış, yerli otomobillerin elektrik kablolama ve bağlantılarını üretmiş, otomotiv sektöründe Türkiye’de üretimi olmayanbir çok mamülü üretip, yerli mamüle çevirmiştir.

1979 yılında, lastik şişirme ayak pompasını üretirken,ülkemizde üretilmeyen ve endüstrinin olmazsa olmazı Basınç Göstergelerini üretmeye karar alıp, 1980 yılında ilk Basınç Ölçerini piyasaya sunmuştur.

Doğa ve Fizik kurallarının ayrılmaz ikilisi olan basınç ve sıcaklık, PAKKENS A.Ş.’nin Sıcaklık Ölçerini üretmesinide sağlamıştır. Felsefe olarak Kalite’den ödün verilmez, En kaliteli ve mümkün olan en ucuz mamülü üretmeyi benimsemiştir. Bu felsefe doğru yolda ilerlediğimizi 30
senede 30 milyon’u aşan,Atlantik’ten Pasifik’e uzanan Basınç ve Sıcaklık ölçerler satışımız ile kanıtlanmıştır. Tamamen entegre olan fabrikamızın bünyesinde,Türkiye’nin ilk Akredite Basınç Laboratuvarı bulunmakta ve müşterilerimize hizmet vermektedir.

2010 yılı, ikinci çeyreğinde Sıcaklık Laboratuvarının akredite işlemleride tamamlanmış olacaktır. 1998 yılında basınç ile ilgili olan basınç ölçer vanaları ve valfleri, Vana üretimine girmemizde büyük rol oynamıştır. 1998 yılında ilk yerli TRV -Termostatik Radyatör Vanası ile Isıtma sektörünede girilmiştir. İlerleyen aylarda “Emniyet vanaları” üretimiyle ürün yelpazesini genişletmiş ve valf işini otomasyon’a götürecek altyapıyı oluşturmaya başlamıştır. 2004 yılında yeni Valf fabrikasını devreye sokmuş, tam entegre ve tam otomasyon ile konusunda lider olacağını ispatlamıştır. Ülkemizin Isıtma ve Soğutma sektöründeki büyük firmaların neredeyse hepsine bir yada daha fazla standart ve/veya özel mamüller üretmektedir. Örneğin, kategorileştirmediğimiz ” Katı Yakıt Termostatik Regülatör “* gibi. Ürün yelpazemizdeki ürün sayısı şu antoplam olarak 12.815 dir.