Opet Petrolcülük A.Ş.

Opet Petrolcülük A.Ş. Madeni Yağ üretim faaliyetini, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu tesisinde sürdürmektedir.

Yılda tek vardiyada 30.000 ton madeni yağ ve 6 milyon adet oto bakım ürünü üretim kapasitesine sahip tesisimiz, TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001:1999 OHSAS – İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS 16949 Otomotiv Üretimi ve İlgili Yedek Parça Üreticisi Kuruluşlar İçin Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Ayrıca Ford Q1 ve TSE EN ISO/IEC 17025 Laboratuar Yeterlilik Belgelerini almıştır.

Opet, Fuchs, Rom, Wynn’s ve Ford Otosan onaylı FMY markalı ürünlerimizle, Madeni Yağ ve Oto Bakım Ürünlerinde geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. MAN, Volvo, Mercedes Benz, Ford gibi dünyada saygın motor üreticilerinin onayına sahip olan ürünlerimiz tüketicilerin tercihi olmaktadır. Opet Madeni Yağları ve Rom Oto Bakım ürünleri aynı zamanda 20’yi aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

Dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ üreticisi FUCHS PETROLUB AG ile endüstriyel yağların üretimi ve dağıtımı konusunda 2005 yılında kurduğumuz ortak şirketimiz olan Opet Fuchs A.Ş. , Türkiye’nin endüstriyel yağ pazarında lider olma yolunda her geçen gün ilerlemektedir