Kurtman A.Ş.

KURTMAN, çeşitli sektörlere talaşlı imalat yapmak üzere, 1969 yılında İstanbul’da bir aile şirketi olarak faaliyete geçmiştir ve konusunda öncü ve lider firma olmanın bilinciyle sektördeki yerini sürekli sağlamlaştırmaktadır.

1972 yılında üretim sektöründe yer alan firmaların yan sanayi temel ihtiyaçlarını karşılayan KURTMAN kurucuları, 1974 yılında, Türkiye’de Hidrolik Boru Bağlantı Elemanları üretiminin olmadığını ve dışardan ithal edildiğini fark etmişler, pazardan da gelen talep destekleriyle firma üretimini bu konuya yönlendirerek, Türkiye’de ilk olma başarısını göstermişlerdir.

Hidrolik Bağlantı Elemanları üretimindeki büyük başarı o dönemdeki ithalatı büyük ölçüde önlemiş ve 1979 yılından itibaren KURTMAN’ı büyüme yoluna sokarak üretiminin bir kısmını ihraç eder hale gelmiştir. 1979 yılında kazanılan bu ivme üretim kapasite sınırlarını zorlayarak daha büyük bir üretim tesisine ihtiyaç duyurmuş ve 6000 m2’si kapalı olmak üzere 14.000 m2 alanda kurulu, 1997 yılında tam olarak faaliyete geçen bugünkü tesislerimizin hazırlıklarına daha o günden başlanmıştır.

Sürekli kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan KURTMAN, bu konuda kendi kurumsal felsefesini oluşturmuştur. Geniş tezgah parkuru ile yapılan her türlü talaşlı üretim ağırlıklı olarak DIN 2353 standartlarında Hidrolik Bağlantı Elemanları, DIN 74297-74327 standartlarında Otomotiv Sektörü, iş makineleri, Traktör ve Gemi Sanayi için bağlantı elemanları şeklinde şeklinde gerçekleşmektedir. Üretilen ürünlerin iç ve dış piyasada tercih edilir olması KURTMAN’ı belgelendirmeye yönlendirmiş ve 2003 yılından itibaren EN ISO 9001:2000 sertifikası ile belgelendirilmiş Hidrolik Bağlantı Elemanları üreten ilk ve tek Türk firması olma başarısı göstermiştir.

Mevcut teknolojisiyle imalat sürecini kaliteli, hızlı ve güvenilir kılmak için gerekli önlemleri almış olan KURTMAN, AR-GE ve imalat süreçlerindeki yeniliklere açık profesyonel yapısıyla da sektörümüze öncülük etmektedir. KURTMAN günümüzün global ekonomik yapısına ve sürekli gelişen endüstriye paralel olarak yıllık kapasitesini her geçen gün arttırmış ve bugün 150’ye yakın çalışanıyla yıllık 22.000.000 adet seviyelerinde üretim yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir.

KURTMAN üretim süreçlerindeki kalite anlayışını ulaşılan ve korunan bir seviye olarak değil, şartlara göre yenilenen ve geliştirilen bir hedef olarak görmekte ve bunun içinde çalışanlarını sürekli eğitim prensibiyle yönlendirmektedir.

KURTMAN ‘ın hedefi, yönetim ve üretim sistemlerini yeniliklere açık, sürekli gelişen bir yapı içinde tutup müşteri memnuniyetini maksimum seviyelere getirirken, hem müşterilerimizin hem de kendi rekabet gücünü arttırmaktır. O yüzden KURTMAN, Toplam Kalite Sistemini, operasyon içinde oluşabilecek sorunları çözmek yerine, sorunlara neden olmayacak kalitede üretim yapmak ve hizmet vermek üzerine kurmuştur ve değişen koşullara ayak uyduracak şekilde yönetmektedir.

KURTMAN, kendisini başarıya ulaştıracak en önemli unsurun toplam kalite anlayışıyla üretim yapmak, müşterilerin isteklerini mümkün olan en kısa sürede en uygun fiyatta karşılamak ve zamanında sevk etmek olduğunun bilinciyle Hidrolik Bağlantı Elemanları sektöründe liderliğini sürdürmektedir.