Kastaş Kauçuk A.Ş.

PAZARLAMA – SATIŞ – İHRACAT

Kastaş Kauçuk A.Ş. %50’lik yurtiçi satış payı faaliyetlerini; İzmir fabrikası, İzmir, Ankara, Konya, İstanbul ve Bursa’daki şubeleri, Adana’daki ana bayisi, Türkiye’nin dörtbir yanındaki 59 yetkili satıcısı ve 500 satıcısı ile gerçekleştirmektedir. Endüstriyel grupta Türkiye pazarının %75’ine hakim bir konumdadır.

Kastaş Kauçuk A.Ş. %50 ihracat payı ile kendi segmentinde Avrupa’da 3. sırada yer almakta olup 65 ülkede 250 müşterisine hizmet vermektedir.

Müşteri memnuniyetlerinin sürekliliğini sağlamak amaçlı; etkin ve dinamik satış kadrosu ile yurtdışı – yurtiçi müşterilerine ve yetkili satıcılarına, periyodik ziyaretler gerçekleştirmekte ve iş yerinde yapılan gözlemler ile, “çözüm ortağı” konumunda bir misyon yüklenmektedir.

TEKNİK-MÜHENDİSLİK – AR GE ÇALIŞMALARI

Ar-ge çalışmalarıyla geliştirdiği Hidrolik test ünitesinde, sızdırmazlık elemanlarının yağ filmi kalınlıkları, basınç, sıcaklık, hız, sürtünme kuvveti değerleri ölçümlenebilmekte ve sızdırmazlık elemanları üzerindeki deformasyonlar rahatlıkla görülebilmektedir.
Bu sayede hem dizayn iyileştirme çalışmaları yapılabilmekte hem de müşterilerin yapmış olduğu silindirler simüle edilerek sürtünme kuvveti ve yağ filmi kalınlıkları yorumlanabilmektedir.

Müşterilerinden gelen özel istekler doğrultusunda (1.000 Bar’da çalışabilecek silindir vb.) gerekli çalışmalar yaparak çözümler sağlayabilmektedir.

Mühendislik hizmetleri departmanında AutoCAD ve Solid Works çizim programları ile CNC tezgâhları için MASTERCAM programları kullanılmaktadır.

LABORATUAR FAALİYETLERİ

Araştırma geliştirmeye büyük önem veren Kastaş Kauçuk A.Ş., bünyesinde hidrolik pnömatik sızdırmazlık elemanları malzemeleri ile ilgili her türlü testi yapabileceği modern bir laboratuara sahiptir.

Üretilen bütün karışımların %100 oranında Reometre test cihazıyla, çekme-kopma ve sertlik ölçüm cihazlarıyla testleri yapılmakta ayrıca düzenli olarak yaşlandırma testleri gerçekleştirilmektedir. Yine üretilen ürünlerin profil mikroskobu ile bilgisayar ortamında ölçümleri yapılmaktadır.